ANASAYFA SİTEDE ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE SORU SORUN? İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

İranTehlikesi.com

SİTEMİZE ZİYARETLER!

Aktif Ziyaretçi: 0

Toplam Tekil: 22865199
Toplam Çoğul: 30606067
Türkiye'yi kuşatıyor, İran'ın önünü açıyorlar! Neden?

Türkiye'yi kuşatıyor, İran'ın önünü açıyorlar! Neden?

Tarih 30 Kasım 2015, 08:51 Editör

Yusuf Kaplan'ın web sitemizin uhtevasına da uygun güzel bir köşe yazısı..


Biz gelince, onlar gidecekler. Biz gelince İngilizler gidecekler nihâî olarak. Avrupalılar da, Amerikalılar da.Neden, diye soruyorsunuz, değil mi -haklı olarak.

BİZ GELİNCE, ONLAR GİDECEKLER
Birkaç nedenden: Öncelikle, bizi tarihten sildikleri için İngilizler geldiler, bizim coğrafyamıza yerleştiler, bizim coğrafyamızı hem enlemesine (sınırlarımızı cetvelle çizerek) hem de boylamasına (zihnimize prangalar yerleştirerek) dışardan ve içerden delik deşik ettiler, lime lime ettiler, böylelikle kolayca güdülecek hâle getirerek köleleştirdiler.

Biz gidince, bölgemizde bir vakum oluştu; bu vakum'u / boşluğu doldurmak için başta İngilizler olmak üzere bütün Avrupalı emperyalist güçler, buraya üşüştüler. Sonuç ne peki? Cehennem! Sadece bir asırda bölgemizi yangın yerine çevirdiler!
Oysa biz yalnızca Ortadoğu'yu değil, aynı zamanda Balkanlar, Kafkaslar ve Kuzey Afrika'yı tam 4-5 asır darüsselam / barış yurdu yaptık. Tarihte bizden önce de bizden sonra da hiçbir gücün yapamadığı, bundan sonra da yapamayacağı -yaşananlardan açıkça anlaşılan- muazzam, aşılamamış bir küresel medeniyet tecrübesi hediye ettik insanlığa.

İşte bu nedenledir ki, biz gelince, onlar gidecekler. Bunu bizden daha iyi biliyor İngilizler de, diğer emperyalist güçler de.
O yüzden Batılı güçler, biz gelmeyelim diye etrafımızı kuşatıyor, yangın yerine dönüştürüyorlar.

Eğer biz gelirsek yeniden Batılılar yalnızca buradan gitmek zorunda kalmayacaklar; aynı zamanda dünya üzerindeki hegemonyalarını da yitirecekler. Zira Batılılar, dünya üzerindeki hegemonyalarını, bizim coğrafyamızı kontrol ve kolonize etmelerine borçlular.

Özetle biz gelmeyelim diye “İslâm'a Karşı İslâm” savaşı başlattılar. Dünkü yazımda vurguladığım gibi bu savaşın şu an üçüncü ayağını devreye sokmuş durumdalar: Yapay bir Sünnî-Şiî çatışması icat ederek bu çatışmayı adım adım gerçeğe dönüştürmeye çalışıyorlar.

O yüzden İran'ın önünü açıyor, Türkiye'yi kuşatıyorlar. Nasıl mı?

İRAN, 10 YILDA DÜNYANIN GELECEĞİNİ BELİRLEYECEK (?)
Dünyanın elitlerinin okuduğu, dünyayı yöneten kremayı yönlendiren üç önemli haftalık dergi var: TIME, Newsweek ve The Economist.

TIME dergisi, geçen haftaki sayısında İran'ı kapak yaptı. Atılan başlık ilginç: “Iran 2025”. Bu size bir şey çağrıştırıyor, değil mi?
''Iran 2025” kapak başlığının içi de şöyle doldurulmuş: “How its next decade will change the world?” Türkçesi: “İran'ın gelecek on yılı, dünyanın geleceğini nasıl değiştirecek?”

İnsan, bir anda şok yaşıyor: Nasıl yani? Daha düne kadar, İran, ABD'nin “terör devletleri” listesinde değil miydi? Ne oldu da, nasıl oldu da, ne değişti de, İran, 10 yılda, dünyanın geleceğini değiştirecek bir ülke konumuna “yükseltildi”?
Bu soru önemli.

Bu soruya bir soru daha ilâve edelim: Neden İran'ın önünü açıyor, Türkiye'yi kuşatıyorlar, peki?

NEDEN İRAN'IN ÖNÜNÜ AÇIYOR, TÜRKİYE'Yİ KUŞATIYORLAR PEKİ?
Bunun nedeni şu: Bin yıldır, İslâm dünyasını biz yönetiyor, biz şekillendiriyoruz. Bin yıl önce Haçlı ve Moğol saldırılarını biz püskürttük; İslam dünyasını akide, fikir ve siyaset sütunları üzerinden biz birleştirdik, binyıl süren İslâm'ın küresel düzenini -bütün diğer Müslüman etnik unsurlarla birlikte- biz inşa ettik.

Oysa biz Haçlı ve moğollarla kıran kırana ölüm-kalım savaşı verirken, Farslar, bize omuz vermediler hem Haçlı hem de Moğollarla işbirliği yaparak bizi / Müslümanları arkadan hançerlediler.

Burada bir mezhep düşmanlığı yapmıyorum. Karşılaştırmalı bir tarih okuması yaparak dünden bugüne, bugünden yarına bakıyorum.

Moğol ve Haçlı saldırıları sonucunda birinci medeniyet krizi sırasında yaşadıklarımıza paralel hâdiseleri şimdi de yaşıyoruz: Biz İsIâm dünyasının makus talihini yenmek için çırpınıp dururken ve mazlum halkların umudu hâline geldiğimiz bir sırada bir kez daha Türkiye kuşatılıyor, bir kez daha İran bu kuşatmaya hem aktif olarak Batılıların safında yer alarak yardımcı oluyor hem bütün bir Arabistan Yarımadasına yerleşerek güneye doğru bilfiil bir Şii Hilali çekiyor hem de Türk cumhuriyetlerine kültürel olarak yerleşerek kuzeye doğru bilkuvve bir Şii Hilali çekiyor.

Bütün bunları, bizzat Batılıların gizli-açık desteğiyle adım adım gerçekleştiriyor İran.
Batılılar, Türkiye'yi kuşatırken İran'ın önünü inanılmaz bir şekilde açıyorlar. Batılıların dünya üzerindeki hegemonyalarının sigortası, İran'dır: İran, bölgeye enlemesine ve boylamasına yerleştirilecek, hâkim hale getirilecek böylelikle bizim kurduğumuz bin yıl süren Ehl-i Sünnet Omurga'nın oluşturduğu İslam dünyasının halklarını birleştiren genetik İslâmî kodlar çökertilecek.

O yüzden TIME dergisi “Iran 2025” diye bir kapak yapıyor, İran'da 10 yılda yaşanacak gelişmeler, dünyanın geleceğini belirleyecek, diyor; böylelikle İslâm dünyasının tam ortadan ikiye yarılacağına, Türkiye'nin durdurularak İslâm dünyasının toparlanmasının imkansız hâle geleceğine, böylelikle küresel sistemin çatırdamak şöyle dursun hegemonyasının ancak İran'ın önünün açılmasıyla güçleneceğine dikkat çekiyor.

Şunu söylemekle yetiniyorum: İran, böyle davranmakla ateşle oynuyor ve İslâm dünyasının ayağa kalkma, Batılıları bölgeden kovma yolculuğuna çomak sokuyor. İslâm dünyasının ölüm-kalım savaşı verdiği bir zaman diliminde İran, bin yıl önceki gibi Müslümanları arkadan hançerliyor bir kez daha!

Oysa İslâm dünyasının Batılıları bölgeden defetmelerinin İslam dünyasında bütün çatışmaları yoketmenin en kalıcı yolu Mısır, Türkiye ve İran'ın her alanda hedeflerini birleştirmelerinden geçiyor. İran'ın Batılılar tarafından ayartılmasını önlemenin yolu da bu.
Eğer Batılılar tarafından ayartılmayı tercih ederse, uzun vadede Batılıların İran'ın da kuyusunu kazacaklarını, bölgenin kaynaklarını İran'a yedirmeyeceklerini görmek için kâhin olmak gerekmiyor. Tarih bilmek gerekiyor.

Sözün özü: İslâm dünyasının iki asırdır Batılılar tarafından cehenneme çevrildiği bir sırada, Müslümanlar yalnızca Batılı emperyalistleri defetmekle değil İran fitnesini defetmekle de uğraşacaklar.

Yusuf Kaplan / 30 Kasım 2015

Bu haber 8349 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit


İŞTE BUDUR HUMEYNİ DEDİĞİNİZ !! TIKLA VE OKU!


Humeyni Bir Fransız Uçağı ile geldi darbe yapmaya.. İşte o gün bugündür Şii yayılmacılığı adına Amerika'dan tüm desteği almıştı. Afganistan'ın ve Irak'ın işgali olmak üzere Bahreyn'den Yemen‘deki şii ayaklanmalarına ABD desteğini göz ardı etmek mümkün değil. Pakistan'da artan şii yayılmacılığı Pakistan hükümetini de etkisi altına almış durumda, öyle ki Şuan Taliban onlar için düşman konumda. Türkiye sırada ……..!!! Tarihinde hiçbir zaman kafir bir ülkeyle savaşmamış, aksine hep Müslüman ülkelerle savaşmıştır.. En son Irak İran savaşı buna örnektir... İslam'ın içinde ki Truva atı şii İran...


Dr. İhsan Şenocak'tan "Şia Nedir, Ne Değildir?" başlıklı bir video. !!!! İzlemeden Geçmeyin !!


İran Gerçeklerini Bu Videoda Gerçek Veriler Eşliğinde Daha Net Anlayacaksınız..Şİİ İRAN VE SAPKIN YÖNÜ!

"ŞİİLER, EHLİ SÜNNET'İ KÜFÜRLE İTHAM ETMELERİ VE SAHİH HADİSLERİ REDDETMELERİ SEBEBİYLE HER İKİ YÖNDEN KÜFRE DÜŞMÜŞLERDİR." (İMAM-I GAZALİ Rah.)1 Şî'â'ya Reddiye
İran Analiz

İran'a Umumî Bir Bakış; Devrimden Sonra…

İran'a Umumî Bir Bakış; Devrimden Sonra… İran'a Umumî Bir Bakış; Devrimden Sonra…

Amerika ve İran gerilimi, yeni oyun!

Amerika ve İran gerilimi, yeni oyun! Hep bilindik bir senaryoyu yeniden oynuyorlar..

(c) 2014 - Bu web sitemizle biz kesinlikle bir inanca saldırı yapmıyoruz. Bu tamamen inandığımız değerlere, inanca saldıran bir zihniyeti deşifre ve bilgilendirme amacıyla, kaynak ve yorumlara dayalı özgür ifadenin savunulduğu bir web sitesidir. Olmamasını düşündüğünüz sayfa ve nedenlerini bize göndermeniz halinde, değerlendirip gerekli işlemi yapacağımızda buradan bildiririz. Kaynak göstermek şartıyla alıntılar yapılabilinir!
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Alt Yapı: MyDesign - Dizayn ve Hosting: Ri-Mer Bilişim